Programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

„Wyjątkowo sprawni”

• Czas trwania:2 godziny lekcyjne
  • Grupa:max 30 osób,
  • Wiek:Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Średnie
  • Cena:250zł

Autorski program profilaktyczno – edukacyjny. Oparty jest na doświadczeniach osobistych autora - prowadzenie fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych, współpraca z osobami niepełnosprawnymi, oraz wychowywanie dziecka z niepełnosprawnością.

Program bazuje na metodach aktywizujących, adresowany jest do młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 18 lat. Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat niepełnosprawności, o codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych oraz o tym jak należy zachować się w stosunku do osób niepełnosprawnych.

„Pasja zamiast dopalaczy”

• Czas trwania:2 godziny lekcyjne
  • Grupa:max 30 osób,
  • Wiek:Gimnazjum, Szkoły Średnie
  • Cena:250zł

Program profilaktyczny skierowany do młodzieży w wieku 13-18 lat. Celem programu jest zwrócenie uwagi na rozwój zainteresowań i pasji jako alternatywa dla dopalaczy i środków psychoaktywnych. Dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji scenariusza programu, zastosowana tu metoda interwencji profilaktycznej umożliwia twórcze wykorzystanie zainteresowań młodych ludzi jako bazy do budowania odpowiedzialnego i zdrowego stylu życia. Atutem programu jest przykład osobisty prowadzącego – maratończyka, ultramaratończyka, pokazujący jak sport i pasja może zmieniać życie na lepsze, dzięki czemu odbiorca dostaje prawdziwe informacje oparte na konkretnym przykładzie.

*możliwe jest zwiększenie ilości zajęć i poszerzenie tematyki o profilaktykę uzależnień.

„Dasz radę!”

Szkolenie dla rodziców i nauczycieli oparte na zasadach metody Kids Skill – Dasz radę.

• Czas trwania:3h
  • Odbiorcy:nauczyciele, rodzice, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą
  • Cena:250zł

Szkolenie z podstaw metody skoncentrowanej na rozwiązaniach. Metoda ta, pomaga dzieciom w przezwyciężeniu problemów z emocjami i niepożądanym zachowaniem. Może być wykorzystywana także do wspierania prawidłowego rozwoju dzieci.

Autor programów i prowadzący zajęcia:

Damian Orzechowski. Pedagog, wychowawca i profilaktyk. Od 12 lat pracujący z młodzieżą i dziećmi. Wice prezes Fundacji Nasz Maraton oraz Stowarzyszenia Siebiega. Autor bloga naszmaraton.pl. Prywatnie pasjonat biegania i zdrowego stylu życia, organizator imprez sportowych i charytatywnych, a przede wszystkim szczęśliwy ojciec i mąż.